«Біловодськ – столиця кінних заводів України"

22 листопада 2018 був оголошений початок конкурсу міні-проектів для музеїв Донецької та Луганських областей, які знаходяться у комунальній власності, в рамках проекту «Музей відкрито на ремонт частина 4» за фінансової підтримки проекту «Зміцнення громадської довіри» (UCBI II), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Мета конкурсу – об’єднати та консолідувати громади до яких належать музеї, популяризувати локальні історичні та культурні особливості не лише в громаді, а і за її межами; посилити потенціал власного розвитку музеїв, залучити їх до розробки нового контенту, що відображатиме унікальні історії місцевого характеру.
По результатам конкурсу Біловодський районний краєзнавчий музей (Біловодськ, Луганська область) з проектом «Біловодськ – столиця кінних заводів України», став одним з переможців.
Керівник проекту "Музей відкрито на ремонт" Леонід Марущак відвідав 

 24-26 грудня з робочим візитом на Біловодщині побували автор проекту "Музей відкрито на ремонт" за фінансової підтримки проекту «Зміцнення громадської довіри» (UCBI II), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Леонід Марущак та архітектор, дослідник модернізму Олексії Биков.Мета перебування шановних київських гостей на Біловодщині – це втілення проекту «Біловодськ – столиця кінних заводів України» в Біловодському краєзнавчому музеї. 
На протязі 2-х днів ними були оглянуті будівлі, споруди, приміщення кінних заводів які належать до пам’яток культурної спадщини національного значення та занесені до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.Проведені зустрічі з керівниками кінних заводів, старостинських округів, та мешканцями Біловодської 
ОТГ.Наукові дослідження будуть представлені в реалізації проекту та інформаційних виданнях.

 

26 грудня поточного року в Біловодському районному краєзнавчому музеї відбулась ділова зустріч голови Біловодської ОТГ Едуарда Олєйнікова з керівником проекту "Музей відкрито на ремонт" за фінансової підтримки проекту «Зміцнення громадської довіри» (UCBI II), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).
Леонідом Марущаком .
Під час зустрічі, яка пройшла в теплій і дружній обстановці, були обговоренні питання реалізації проекту «Біловодськ – столиця кінних заводів України» в Біловодському краєзнавчому музеї. Київськими фахівцями була запропонована концепція бачення втілення художнього образу, дизайну та науково – методичної складової. Активну участь у обговоренні взяли учать жителі Біловодської громади.

 

 

                                                                                Подаруй музею експонат!

                                                                                           ОГОЛОШЕННЯ

                                                                       Шановні мешканці Біловодської громади! 

Хочемо звернутися до вас за допомогою.
Зараз Б
іловодський районний краєзнавчий музей здійснює міні - проект для музеїв Донецької та Луганської областей в рамках проекту “Музей відкрито на ремонт” за фінансової підтримки проекту «Зміцнення громадської довіри» (UCBI II), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) - «Біловодськ – центр кінних заводів України».

 Звертаємся до всіх небайдужих до збереження історії нашого краю, та особливо до мешканців сіл де розташовані кінни заводи:

допоможіть поповнити фонди музею.   Подаруй музею експонат!

Нас цікавить все, що лежить у вас в коморах, на горищах, скринях та ви це ще не викинули на смітник – бо речі цікаві, але вже вам не потрібні: народні костюми, рушники, речі побуту від старовинних до сучасних часів, ялинкові прикраси, посуд, платівки для патефона, фотографії, газети, грамоти, спогади ваших батьків  і т.п.

 Історія великої країни зберігається в малих краєзнавчих музеях.

Шановні біловодчани, давайте разом збережем історію нашого краю, який є унікальним за своєю історичною спадщиною для всієї України

Підготовка до виставки 

    

Презентація проекту  «Біловодськ - столиця кінних заводів України» у рамках проекту «Музей відкрито на ремонт ІІІ», який організовує Мистецький напрямок Українського кризового медіа-центру за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Надходження в музей від спонсорів: Біловодський районний краєзнавчий музей значно поповнився матеріально – технічною базою. Щойно отримали нові розкладні стільці –40 штук, проектор та кріплення до нього, фотоапарат SONY. Дякуємо за підтримку!

 
Ведеться збір історичних матеріалів, фотографій.
До справи долучилися працівники культури Деркульского, Лимарівського та Новоолександрівського кінних заводів та привезли свої виставки.
        

Прес-анонс

Презентація проекту «Біловодськ - столиця кінних заводів України»

15 лютого о 11:00 годині у приміщенні Біловодського районного краєзнавчого музею (вул. Центральна, 154, смт. Біловодськ) відбудеться презентація проекту  «Біловодськ - столиця кінних заводів України» у рамках проекту «Музей відкрито на ремонт ІІІ», який організовує Мистецький напрямок Українського кризового медіа-центру за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Своєю унікальною культурною спадщиною Біловодщина зобов’язана найстарішим в Україні державним кінним заводам, яких було 5. Деркульський  кінний завод нещодавно відсвяткував своє 250-річчя. Він завжди відігравав ключову роль у становленні Біловодська як повітового міста і нині зберігає значний потенціал соціального та економічного розвитку.

Деркульській кінний завод -  найстаріший кінний завод в Україні. У 1767 року він  отримав перших коней - німецьких, данських, іспанських, перських, англійських. Наприкінці дев'ятнадцятого століття кінний завод почав вирощувати коней чистокровних порід. У 1906 році кінь з Деркульського заводу вперше був відправлений в Англію на скачки, де виграв одну з них. У повоєнні роки на кінному заводі виростили багато коней міжнародного скакового класу. Один з них виграв три найпочесніших внутрішньо союзних змагання і отримав титул «тричі вінчаного». Коні Новоалександрівського кінного заводу 26 разів здобували перше місце на всесоюзних конкурсах СРСР. У 1975 році на в'їзді в Новоолександрівський кінний завод за проектом скульптора Н.В. Можаєва і архітектора В.М. Житомирського спорудили пам'ятник коню Новоалександрівського кінного заводу. У 1932 році на базі сіл Новоспасівка і Плугатар, колишніх відділень Деркульського і Лимарівського кінних заводів, створюється Новоспасівський кінний завод № 87, реорганізований в 1954 році в радгосп м'ясо-молочного напряму. З двадцятих років 20 ст. у Стрілецькому кінному заводі розпочато роботу з чистокровною верхової породою коней. Вже до 1924 року «Стрільцівка» стала одним з провідних заводів. В 1926 році від Брімстона і Сент Махезі був отриманий жеребець, який за результатами скачок став першим вітчизняним «тричі вінчаним».

Куратори проекту: мистецька ініціатива ДЕ НЕ ДЕ.

Виставка триватиме з 15.02 -15.03.2019 р.

Триває підготовка до презентації проекту «Біловодськ - столиця кінних заводів України» у рамках проекту «Музей відкрито на ремонт ІІІ», який організовує Мистецький напрямок Українського кризового медіа-центру за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID)

Керівник проекту «Музей відкрито на ремонт» Леонід Марущак; архітектор, дослідник модернізму Олексії Биков в Біловодському музеї

       
 

15.02. 2019 відбулась презентації проекту «Біловодськ - столиця кінних заводів України» у рамках проекту «Музей відкрито на ремонт ІІІ», який організовує Мистецький напрямок Українського кризового медіа-центру за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID)

   
  
  

Презентація проекту "Біловодськ - столиця кінних заводів України." 

Розповідає директор Біловодського краєзнавчого музею Геннадій Якович Верескун

https://youtu.be/ujJhKDUNcAo


Архітектурно – культурна спадщина  Біловодський кінних заводів. Розповідає краєзнавець Володимр Степанов 15.02. 2019

https://youtu.be/Bb2ey8z-2wU


Презентація проекту «Біловодськ – центр кінних заводів України».

Презентує  - Олексій Биков– художній керівник проекту   
   

ВИСТАВКОВА КОМПОЗИЦІЯ

«Біловодськ – столиця кінних заводів України»
Посилання СМІ про проект  «Біловодськ- столиця кінних заводів України»

Луганщина.уа

http://vistilug.com.ua/news/3921-muzyei-vidkrito-na-remont-2019-finansuvannya-otrimayut-dva-zakladi-z-luganshchini/


Малі міста - великі враження  Біловодськ – столиця кінних заводів України

4 Вер, 2019

http://bigimpression.uccs.org.ua/proekty/bilovodsk-stolytsia-kinnykh-zavodiv-ukrainy/


Презентація проекту «Біловодськ – столиця кінних заводів України» Прес-центр УКМЦ

Оригінал статті - на сайті Українського кризового медіа-центру: https://uacrisis.org/uk/podii/70795-bilovodsk


Відкриття проекту "Біловодськ – столиця кінних заводів України"

https://ru-ru.facebook.com/CulturaldiplomacybetweentheregionsofUkraine/videos/відкриття-проекту-біловодськ-столиця-кінних-заводів-україни/631114023986033/


 Культурна дипломатія між регіонами України

11 февраля 2019 г. ·

Розмова з Леонідом Марущаком, керівником мистецького напрямку Українського кризового медіа-центру та проекту “Музей відкрито на ремонт” у програмі Культура. Live на UA: Радіо Культура

Про нове життя краєзнавчих музеїв Луганщини та Донеччини та про прийдешні відкриття міні-проектів у музеях Донбасу.

Зображення: Олексій Биков

#музейвідкритонаремонт #UCMC #USAID

https://www.facebook.com/CulturaldiplomacybetweentheregionsofUkraine/videos/789823748063542/


Урядовий кур'єр  6.02.2019

https://ukurier.gov.ua/uk/news/bilovodsk-stolicya-kinnih-zavodiv-ukrayini/


Урядовий кур'єр 25.05.2019

https://ukurier.gov.ua/uk/articles/hto-viveze-konya-do-svitloyi-doli/