Главная страница

       Біловодський  районний  краєзнавчий музей .

Розташований за адресою Україна, Луганська область, смт. Біловодськ, вул. Централна, 154. Засновник-Біловодська районна рада народних депутатів. Рішенням  Біловодської районної ради народних депутатів від 05.11.1967 року музей засновано як історичний на громадських засадах. В грудні 1982 року рішенням колегії  культури УРСР Біловодському історичному музею надано звання народного. У 1990 році він отримує новий профіль та статус і, відповідно, назву-районний краєзнавчий музей державної мережі. Спочатку музей був розташований на першому поверсі колишнього купецького будинку. Рішенням виконкому районної ради народних депутатів у 1980 році йому було надано нове приміщення- колишня контора райспоживспілки. Будинок було споруджено в 50-х роках  ХХ ст., пізніше він був пристосований до потреб музею. Музей був відкритий для відвідувачів 05.11.1981 року. В його створенні активну участь брав Дятченко Микола Федотович, краєзнавець, з 1983 по 1996  роки він очолював музей. У 1989 році була здійснена прибудова до існуючої споруди музею. У 1990 році відбулось відкриття експозиції. Для відвідувачів були відкрити слідуючи експозиційні зали: «Природа»,«Екологія», «Археологія», «Етнографія», «Громадянська війна», «Велика Вітчизняна війна», «Виставковий зал». Загальна площа музею зараз становить 400 м2.

            В фондах музею налічується понад 5600 одиниць зберігання в тому числі основного фонду- 4000, 1800 з яких експонується. В музеї зберігаються колекції- картин, нумізматики, етнографії, фотодокументів, археології.

            Музей щорічно відвідують понад 4000 чоловік, для них співробітники проводять понад 170 оглядових та тематичних екскурсій.70% відвідувачів це діти, підлітки, молодь. Для цієї категорії музей проводить пізнавальні та виховні бесіди, тематичні уроки, усні журнали, зустрічі з цікавими людьми,дні відкритих дверей. Стало традицією на базі музею проводить шкільні виховні години. Завдяки цим заходам молодь цікавиться історією свого краю, а це основа формування чіткої громадянської позиції,соціальної орієнтації, важливий фактор творчої активності молоді.

            В музеї постійно оновлюється експозиція. Експонуються виставки з власних фондів, а також з зібрань приватних осіб.

Розпочата робота по створенню фонотеки спогадів ветеранів Великої  Вітчизняної війни, а також свідків голодомору та політичних репресій.

            Біловодський  районний  краєзнавчий музей популярний на Луганщині. Він є складовою часткою обласного туристичного кільця. До туристичного кола Біловодщини,  крім музею, входять природні та історико-культурні об'єкти. Це 6 пам'яток природи місцевого значення та Регіональний ландшафтний  парк «Біловодський» , а також Храм  Святої Трійці та Деркульский, Лимарівський та Ново-Олександрівський кінні заводи. Музей має договір з обласним туристичним бюро і це дає змогу приймати відвідувачів з інших областей України ті іноземних туристів. Сьогодні  у нас працюють 4  туристичних маршрути: «Край степових ковилів та воронцових просторів », «Біловодськ туристичний»,  «Стежинами біловодського краю», «Старовинний Біловодськ» та маршрут  вихідного дня. Їх щорічно відвідують  понад 300 туристів з усіх куточків України, а також делегації з Франції, Китаю,Росії,Польщі,Англії, Канади. Співробітники закладів  та робітники підприємств Біловодського району,сіл та міст Луганської області мають можливість у вихідний день відвідати Біловодськ, познайомитись з  пам'ятками природи та історично-культурними об'єктами нашого краю.

Біловодський районний краєзнавчий музей
Директор – Верескун Геннадій Якович
Адреса: вул. Центральна, 154, смт. Біловодськ, Луганська область, Україна, 92800          
  
                                 
                  
                                                                 bkm67@ukr.net

                                         Facebook

                                     https://www.facebook.com/belmuseum/

                                YouTube  

               https://youtube.com/channel/UCaXqE42J5frK-tZ-2tMAVng

книги по истории нашего края читайте на    http://belovodsk.lg.ua/history.html