Беловодск 20 век фото

                           Вдививляючись у старе фото…

Сучасний стан фотографії завдячує в основному успіхам у розвитку хімії і фізіки. Першим апаратом, за допомогою якого одержували зображення певного об”єкта була камера обскура (темна камера).

Відкриття фотографіі пов"язують з іменами трьох винахідників-Джозефа Нісефора Ньєпса (1765-1833), Луї Жака Манде Дагера (1787-1851) та Вільяма Генрі Фокса Талбота (1800-1877).

 Ен.Ньепс народився у Франції в сім”ї адвоката.Разом з братом Клодом він розробив фотографічний просес-геліографію. Цей просес полягає у фіксуванні зображення на мідних посріблених пластинах.

Л.Дагер народився також у Франції в сім”ї службовця. Найважливіше його відкриття – це встановлення світочутливості йодистогого срібла і властивості пари ртуті проявляти приховане зображення на йодісто-срібній пластинці. Такий спосіб було названо дагеротепією.

 Англічанин  В.Таболту вдалося здійснити двоступеневий негативно-позитивний просес, що дало можливість розмножувати знімки в буді-якій кількості .

 Сучасна фотографія досягла надзвичайного розвидку. Завдяки її став можливий кінемотограф. Почали робити знімки в натуральних кольорах, фотографувати невидимі для ока частинки, віддалені космічні об”єкти і спектри метамів на виробницьтві.

 Фотографія дає змогу зафіксувати найрізноманітні події в житті людства, щоб зробити їх доступними для спостереження наступними поколіннями.

     Серед колекції Біловодського районного краєзнавчого музею фото документи посідають одне із значних місць,бо вони найбільш наочні і мобільні у відобраченні життя суспільства.Фотодокумент здатний відбити найцікавіщі  моменти,зафіксувати події та деталі, які значно важче, а часом і просто не можливо відобразити за допомогою інших засобів. Фіксуючи об”єктивну реальність фотографія набуває своєї головної якості-документальності. Саме у відображенні подій, історичних фактів, вигляду людей, предметів і полягає основне значення фотодокумета як історичног джерела. Тому фотодокументи є об”єктом найбільш пильної уваги співробітників музею і потребують ретельного вивчення. Їх необхідно досліджувати, збирати, порівнювати і аналізувати, робити певні висновки.

  У 2010 році районний раєзнавчий музей започаткував акцію “Подаруй музею фото” , яка стала ефективним засобом поповнення фондів. Ми зверталися з проханням до відвідувачив музею, до всіх небайдужих мешканці селища подарувати старе фото і в такий спосіб увічнити своє ім’я  для історії. Результат перевершив всі сподівання.

   В акції взяло участь більше ніж 150 осіб.Найактивнішими дарувальниками стали: Зав”ялова Г.О. , Евтушенко Н.І., Задорожній В.Ф., Колобродова Т.Ф., Зав”ялова Н.Д., Кузменко В.О., Латка О.В., Скляр Л.О., Рошу Л.О., Чернікова В.О., Супрун О.В., Федоров О.Б., Степанов В.М., Юрченко О.О., Секало Н.Н., Кувічко В.Н., Волченко П.М., Козачок А.А., Мірошник С.М та інші.

  Колектив музею висловлює вдячність всі мешканцям Біловодська,які відгукнулися на нашу пропозицію

  Хочу також подякувати Погорелова Л.І. за співпрацю. Він систематично розміщує в інтернеті на сайті “Однокласники”,а також в альбомі “Біловодськ і біловодчани” фото старого Біловодська, надає можливість всім бажаючим ознайомитись з історією рідного краю.

 За підсумками акції колекція фото документів музею збагатилася на майже 300 експонатів. Ці фотографії  зроблені різними фотографами в 50-80 роки 20 століття. Авторами багатьох фото були  Калашніков О.І та Задорожній В.Ф. Валентин Федосійович подарував свій фотоапарат та кінокамеру музею.

   Серед фотографій подарених музею переважають індівідуальні та групові портрети. Є також сужетні та побутові знімки, фото краєвидів, архетектурних пам”яток тощо. Фотографії,які раніше були пам”ятью, спогадами лише в суто сімейному колі, завдяки не байдужим громодянам стали надбанням і багато в чому більш змістовно доповнили історію нашего селищя.

   Хочется звернутися до молоді: історію творять люди… Не лише глави держав чі урядів, а і ті кого ми звикли називати простими, звичайними. Насправді ці люди не такі вже й прості, тому що доля кожної з них-це частка нашої історії. Щоденне життя людей треба досліджувати. Візьміть сімейний фотоальбом, погортайте його і станьте дослідниками повсякденного жіття свого роду.

                                                                                              

 

 
 
 
 
 
 
гамазеи (магазины)
 
Свадьба на Лимаревском конном заводе 1914г
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
                                                                       
Подстраницы (1): 1941 г
Comments