Заходи в музеї

      6 грудня 2015 р. в Біловодському районному краєзнавчому музею відбулася презентація виставки «Спротив геноциду». На неї  були запрошені учні 9-11 класів Біловодської гімназії.         Фотодокументальні стенди створені Українським інститутом національної пам’яті  спільно із Галузевим державним архівом Служби безпеки України. Метою є ознайомлення громадськості із спротивом, який чинило, українське суспільство сталінському тоталітарному режиму в 1920 -1930 роках.

  На стендах представлені унікальні документи та фото, які розкривають масштаби спротиву, його форми і методи. Значна частина документів оприлюднюється вперше.

В першому розділі розкриваються історичні обставини в яких опинилась Україна у 20-х роках.

Другий розділ присвячено селянським виступам і повстанням напередодні Голодомору 32-33 років.

Третій розділ розкриває  механізми вчинення злочину геноциду в 32 - 33 роках.

Четвертий розділ присвячений спротиву українців тоталітарному режиму в умовах Голодомору.

Завершальними є стенди, що присвячені наслідкам Голодомору, а також вшануванні пам’яті жертв Голодомору – геноциду українського народу. 

     Директор   Л.О.Друзюк

Про вишиту сорочку можна говорити багато . Зараз у нас відроджується традиція одягати на свято вишивану сорочку, і не лише на свято. Що це – мода? Сподіваюсь, що це не мода, адже мода змінюється. А вишивана сорочка була, є і буде оберегом для кожного з нас, адже в ній – тепло рук рідної нам людини, в її орнаменті не просто хрестики, а символи, що оберігають нас, в ній – сила, тепло, життя. Вишита сорочка – не лише унікальне національне вбрання українців. У вибагливих візерунках душа нашого народу: красива, витончена, могутня.В Біловодському районному краєзнавчому музеї  19 травня о 10 годині  відбудеться виставка вишиванок і рушників.

В Біловодському районному краєзнавчому музеї

19-21 серпня 2016 року Міжнародна організація з міграції (Представництво ООН в Україні) проводила тренінг по згуртуванню та проектному фінансуванню громади Біловодська в рамках проекту ПІДТРИМКА СТАБІЛІЗАЦІЇ ГРОМАД, ЩО ЗАЗНАЛИ НАСЛІДКІВ КОНФЛІКТУ НА ДОНБАСІ за фінансування Уряду Японії

(детальніше про проект можа дізнатись на сайті).

 http://www.iom.org.ua/ua/konkurs-dlya-gromad-doneckoyi-oblasti-m-mariupol-m-kurahove-dobropilskogo-rayonu-ta-luganskoyi


Щорічно у третю неділю листопада відзначається День працівників сільського господарства в Україні. Це свято, присвячене всім аграріям країни, було засноване в 1993 році. Тоді президент України підписав указ про заснування професійного свята всіх працівників сільського господарства, а також підприємств, які займаються переробкою сільськогосподарської сировини та виробництвом харчової продукції.

 

Свято в України відзначається дуже широко. Шанобливе ставлення до аграріїв завжди було в Україні, з покон віків її називали житницею всієї Європи. До цих пір основними сільськогосподарськими культурами, які вирощуються українськими аграріями, залишаються зернові, цукровий буряк та картопля. Крім того, це свято можуть по праву відзначати також працівники фермерських господарств, які забезпечують всю країну молоком та м'ясом.

16.11.2016р День працівників сільського господарства відзначили в Біловодському районному краєзнавчому музеї. На свято запросили гостей: заслуженого агронома Мірошниченко А.Я.,  ветеранів праці Барабаш В.С. та Срипник Ю.М.

Привітали гостей:  начальник відділу культури Верескун Г.Я., співробітники Біловодської районної бібліотеки, РБК (хор ветеранів), учні і викладачі Біловодського  аграрного ліцею.29-30 березня 2017р громади Донецької та Луганської областей, які вже отримали користь від ініціатив МОМ, фінансованих Урядом Японії, відзначили завершення попереднього проекту на фестивалі в Святогірську. Захід зібрав близько 250 учасників, які ділилися своїм досвідом соціального згуртування, планували, як зробити проекти своїх громад стабільними та довготривалими.

  Біловодська громада також брала участь у фестивалі, і привезла свої роботи на виставку народних умільців. 


       Біловодський районний                                     краєзнавчий   музей виставка

  «Речі        з нашого минулого»

             Грудень  2017 – січень  2018

 

  До 75 -річчя звільнення Біловодська від   німецько-фашиських загарбників                           «Пам'ять крізь покоління»

  Відбулась зустріч з краєзнавцем і автором книги «Вам время выпало лихое»   Левчено В.О.    19.01 ,22.01   2018р


21.03.2018р в Біловодському краєзнавчому музеї відкрилася персональна виставка художника - аматора, нашої талановитої землячки Олени Олексіївни Наумович «Путь к себе». 
У творчому доробку художниці різноманітні за тематикою роботи. Пейзаж, портрет, натюрморт, містична тематика тощо. Тож запрошуємо мешканців та гостей Біловодщини відвідати та насолодитися творчістю Наумович Олени Олексіївни.  Виставка триватиме впродовж місяця.


У Біловодському краєзнавчому музеї відкрилася персональна виставка авторської ляльки - «Від краси до натхнення», майстра – аматора Руденко Олени Іванівни. 

28 лютого 2019р у Біловодському краєзнавчому музеї пройшли музейні читання з письменницею Вікторією Амеліною
Співорганізатор зустрічей – Луганський обласний краєзнавчий музей за інформаційного сприяння програми “Культурна дипломатія між регіонами України”.
Вікторія Амеліна – українська письменниця, публіцистка, авторка романів “Дім для Дома” та “Синдром листопаду”, активна учасниця правозахисної письменницької організації PEN Ukraine та волонтерських поїздок у прифронтові міста Сходу. Твори Вікторії Амеліної відзначені кількома національними преміями, переклади публікуються у виданнях Європи та США.

День Героїв Небесної Сотні

«Небе́сна Со́тня» — прийнята в Україні збірна назва загиблих протестувальників, які мали безпосередній стосунок до ідеї та акції Євромайдану (Революції Гідності) у грудні 2013 — лютому 2014 року

Пам'ятний День Героїв Небесної Сотні встановлено указом Президента України Петра Порошенка 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні» від 11 лютого 2015 року «з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року — лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України».

 

   23 лютого 2016 р. в Біловодському районному будинку культури відбулась презентація  виставки  «Пам’яті Небесної Сотні». Науковий співробітник Луганського обласного краєзнавчого музею представила виставку плакатів присвяченій героям Небесної Сотні і показала відеоряд присвячений тим буремним подіям.

На презентації були присутні начальник відділу культури райдержадміністрації Верескун Г.Я. , співробітники  Біловодського районного краєзнавчого музею, співробітники РДК, районної бібліотеки, військовослужбовці АТО, учні та вчителі Біловодської ЗОШ.

 


29.05.2016 відбулась виставка плакатів "Україна в боях за незалежність Донбас."  

Виставка в Белокуракино  17.09.2016

До Дня Соборності України 19.01.2017 проведено захід працівниками музею і РБК
 

18-20.01.2017 в музеї проведено цикл тематичних екскурсій присвячених 74-річчю визволення Біловодська від  німецько - фашистський загарбників

25.02.2017 "Масляна неділя" Виставка
Виставка картин Петра Рукавіцина

12.03.2017 Беловодском районном Доме культуры в рамках проекта «Поддержка стабилизации громад на Донбассе», финансируемого правительством Японии, Международная организация по миграции (МОМ) состоялось открытие обновленного малого зала.                                                В РДК были проведены выставки и мастер классы по живописи (Петр Рукавицин) и оригами (Ирина Червоненко).         До 75 -річчя звільнення Біловодська

   від   німецько-фашиських загарбників          

   «Слався подвиг народний в                                  віках»

      Відбулась зустріч з краєзнавцем і автором книги  «История Беловодск края»  Степановим В.М., ветераном війни Вегерею  М.Р.              23.01   2018 р


День вишиванки в музеї
Всесвітній день вишиванки відзначається щороку у третій четвер травня. День вишиванки це, свято покликане популяризувати українську культуру і традиції.

     В Біловодському краєзнавчому музеї були проведені уроки памяті                  « Чорнобильска катастрофа та її наслідки»  

30 років тому, 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС сталася найбільша в історії атомної енергетики аварія.

 Реактор четвертого енергоблоку вибухнув, радіоактивні частки йоду, стронцію та цезію поширилися на північну частину України, Білорусі, Прибалтики, Польщі, Швеції, Фінляндії та інших країн.

Чорнобильська катастрофа спричинила великі людські жертви, Чорнобиль став символом атомної небезпеки в світовому масштабі.

У 30-кілометрову зону навколо ЧАЕС стали прибувати фахівці, які відправлялися для проведення робіт на аварійному блоці і навколо нього, а також військові частини, як регулярні, так і складені з терміново зібраних резервістів. Їх всіх пізніше стали називати «ліквідаторами» Ліквідатори працювали в небезпечній зоні позмінно: ті, хто набрав максимально допустиму дозу радіації, виїжджали, а на їх місце приїжджали інші. Основна частина робіт була виконана в 1986 - 1987 роках, в них взяли участь приблизно 240 000 чоловік.  Загальна кількість ліквідаторів за всі роки приблизно        600 000 чоловік.

     З перших днів аварії і до 1991 р. в ліквідації аварії приймало участь 245 жителів Біловодського районна.  П’ятдесят ліквідаторів уже не має в живих…  Світла пам'ять померлим і подяка живим за їх героїзм і мужність.  

4.06.2016 відбулась Виставка - презентація міст і районів області та виставка-продаж виробів майстрів декоративно-прикладного мистецтва «Майстерна Луганщина» .

Виставка Біловодського району:


Фестиваль української народної іграшки та гри.  6.07.2016
м.Креміне
 
виставка ляльок

14 жовтня 2016 року в День захисника України, День українського козацтва та Покров Пресвятої Богородиці у смт. Мілове був започаткований  «Обласний відкритий фестиваль - конкурс української культури та фольклору «Байбак-fest» 

Виставка Біловодського района. 


1 февраля 2017 в Беловодском районном краеведческом музее состоялось открытие персональной выставки картин

художника - аматора  из Новоайдарщины Кравченко Владимира Александровича,

«Охота пуще неволи»

С.Аксаков

 Выставка продлится до конца февраля.

 
  

20.02.2017 відбувся відео урок "День Героїв Небесної Сотні"

Біловодський краєзнавчий музей щороку і цього року також, напередодні дня пам’яті організовує виставку присвячену пам’яті мільйонів загублених життів співвітчизників, які стали жертвами страшного штучно створеного голоду.                     

З 20.11 по 24.11.2017  було відкрито плакатний варіант експозиції «Забуттю не підлягає» та продемонстровано фільм «Трагедія українського народу 1933р».Працівники музею разом з учнями та ветеранами засвітили свічки в пам'ять про тих, хто не встиг запалити свічку в 1933 р. та вшанували їхню пам'ять хвилиною мовчання.   

На заходах були присутні – клуб ветеранів (терцентр) та учні Біловодської ЗОШ  (5-8 класи)


28.02.2018  в Біловодському краєзнавчому музеї відбулася презентація виставки художника початківця, мешканця нашого селища Петра Рукавіцина. Програмою презентації було передбачено знайомство з творчим доробком, розписом та живописом де він дав майстер-клас. Про його картини, їх  створення розповіли працівники музею. Після був перегляд відеозапису про видатних художників нашого краю.


Літо 2019 відвудувачи в музеї


 Виставка на День селища "Миттєвість швидкоплинного часу" 14.09.2019Comments