Сучасний Біловодськ

                Міжнародний  турнір з гирьового спорту пам’яті     героя            Радянського Союзу  Ф.Г.Уманського. 

   Одним із улюблених видів спорту у беловодчан є гирьовій спорт. Ініціатором його став голова ДСО «Колос» І.І.Короленко. На початку 70-х років він організував секцію любителів гирьового спорту, а в 1975 році в Біловодську був проведений  перший Всесоюзний турнір з гирьового спорту пам’яті Героя Радянського Союзу земляка-біловодчанина Федора Гавриловича Уманського. З тих пір в Біловодську щорічно відбуваються турніри з гирьового спорту на яких команда гирьовиків району завжди перемагала. Звання майстра спорту України отримали 16 біловодчан – любителів гирьового спорту: І.Капша, В.Черниш, С.Рабочий, Ю.Грицай, А.Гаркуша, І.Короленко та інші. 

    З 1975 по 1995 роки, до Біловодська з’їжджалися гирьовики з усіх областей України, Росії, Прибалтики, Узбекистану, Білорусі, Молдавії.
 На змаганнях у Біловодську Степан Дзисяк, шахтар з Донецька, маючи власну вагу 67 кілограмів, вирвав 32-кілограмову гирю однією рукою          240 разів. Михайло Левченко, богатир з Сумщини вижав двопудову гирю однією рукою 600 разів. Пятиразовий чемпіон СРСР Федір Усенко на біловодському помості встановив 38 неофіційних рекордів УРСР і 12 - СРСР.
Заслужений тренер України Володимир Рагушенко з Херсощини – бронзовий призер чемпіонату світу, а його 12-річний син Роман встановив рекорд, який занесені до книги рекордів Гіннеса: за одну годину штовхнув 16-кілограмову гирю 1007 разів. 
  
13 вересня 2003року в парку культури і відпочинку відбулося відкриття 22 Міжнародного турніру з гирьового спорту на приз героя Радянського Союзу Ф.Г.Уманського. Рішенням Біловодської районної держадміністрації турнір гирьовиків набуває свого попереднього статусу. 
  На помості виступали чемпіони і призери чемпіонатів світу і Європи з Криму,Херсона, Донецька, Санкт-Петербурга та інших міст та країн СНД.
Продемонстрували свою майстерність юнаки та дівчата із Закарпаття – чемпіони світу з жонглювання гирями, вихованці тренера В.Стрілецького, багаторазового учасника турнірів гирьовиків у Біловодську.
  Ось які рядки присвятив відкриттю турніру гирьовиків тренер СК «Геркулес» (Херсонська обл.) заслужений тренер України В.Рагушенко:
                 …
                      Пусть радостью серце горит,
                      Побольше спортивной злости,
                      Успехов Вам, гиревики,
                      В Беловодске на помосте!» 
 
    На турнірах які відбулися з 2004 по 2008 р. наші земляки-біловодчани в різних вагових категоріях  здобули срібло та бронзу. Особливо відзначилися – О.Проценко, О.Молоток, В.Богодух, О.Анісімов, І.Капша, В.Кравцов, М.Руденко, М.Тарануха, Є.Пригода, І.Палагута, О.Черноколов, Є.Калмиков.

Активну участь в турнірах приймали жінки, які здобули срібло та бронзу та були призерами. Досягнули успіхів Ю.Коваленко, Т.Дяченко, Д.Ковальчук, К.Короленко,  Н.Бескровна, сестри Крайнюк.    

   В 2011р. пішов з життя І.І.Короленко.  Його друзі – спортсмени мріють продовжити турнір започаткований  цим ентузіастом.   

 

       

 Біловодськ – волейбольна столиця Луганщини

 

         Мірошник Олег Валентинович народився в спортивній сім’ї. Крім того, що його батько, як і дядько Микола, займалися волейболом, штангою, боксом, ще й мати, Світлана Полікарпівна, додала в гени спортивного гарту. Сама вона багато років підряд була в складі збірної Біловодщини з волейболу.

Батько, Валентин Леонтійович, 40 років очолював Комітет з питань фізичної культури та спорту Біловодської райдержадміністрації. Свою любов до спорту передав сину Олегу. З шкільних років Олег грає в волейбол. Виступав разом з братом Ігорем за команди «Райсільгоспхімії», ПМК-146, посідали найвищі сходинки п’єдесталу пошани районного та обласного рівнів.

        Друге дихання Олег Мірошник як спортсмен знайшов 7 років тому, коли зацікавився таким різновидом волейболу, як пляжний. Команда тут складається лише з двох чоловік, підвищується відповідальність. Тут, як в дзеркалі, видно особисто твої майстерність чи нездатність змагатися на найвищому рівні.

Разом з Ігорем Задорожнім вони досягли багато. З 2005 року пара О.Мірошник –І.Задорожній бере участь в змаганнях аматорської ліги України. У 2006 році вони були 21 з 80 команд, у 2007 році на Всеукраїнських іграх - 8. У 2007році Олег з Ігорем були також третіми на відкритому чемпіонаті в Харкові (в цьому місті було започатковано різновид волейболу – пляжний) і четвертими в Кубку Донбасу (Краматорськ). В результаті вони увійшли в шістку кращих.

        В 2008 році в ІV турі Всеукраїнських змагань з пляжного волейболу брало участь 2 молодіжні команди волейболістів, створені Олегом Валентиновичем, в 2009 році-вже 5 команд. Команда „Тандем”, в складі якої грає Мірошник Олег, в 2008 році була переможцем Кубку Донбасу з пляжного волейболу у м. Краматорську. За підсумками 2008 року команда посіла ІІІ місце в Чемпіонаті України з пляжного волейболу. В липні 2009 року команда „Тандем” посіла ІІІ місце у Чемпіонаті України з пляжного волейболу у м. Києві, поступившись командам Києва та Москви.

        До занять пляжним волейболом Олег залучає молодь. Для цього проводиться чемпіонат Біловодщини з пляжного волейболу. Він має статус відкритого, тобто в ньому можуть брати участь команди з інших міст і сіл Луганщини. Це робиться також з метою популяризації цього виду спорту.

Декілька років поспіль на Біловодщині проходить один з п’яти турів Всеукраїнської аматорської ліги з пляжного волейболу „Кенгуру”, організатором яких в районі є Мірошник Олег. В цьому році вперше в Біловодську проводився турнір з пляжного волейболу, присвячений пам’яті чудового  спортсмена Івана Сіпуна. Маємо надію, що турнір стане традиційним.

        Олег Валентинович давно опікується дитячим спортом: тренує волейболістів ДЮСШ. Наші юні спортсмени не тільки сильніші від однокашників з інших райцентрів, а й перемагають команди з різних міст Луганщини. Честь Біловодщини захищали юні спортсмені: М.Боронніков, І.Тимець, О.Мірошнік, В.Маліновський, В.Мірошник, В.Чорний, С.Луговий, О.Фільчук, А.Діденко, О.Квач, А.Кучеров, В.Бабенко. Всі вони – достойна зміна волейболістам старшого покоління.

        Олег Мірошник – підприємець. Він є спонсором проведення змагань з волейболу, присвячених визволенню Біловодська від німецько-фашистських загарбників та Дню селища. За кошти Мірошника О. В. в селищі обладнано 2 волейбольних майданчиків  та зону відпочинку на узбережжі р. Деркул.     

        Він людина нової формації, яка не складає копійку до копійки в скриньку, а допомагає іншим талановитим беловодчанам досягти життєвих вершин.  

 

 

 

 


Comments