Вони прославили наш край

 

Колобродов Валентин Георгійович  народився 19 червня 1947 р. у селищі Біловодськ Ворошиловградської області. Після закінчення Київського держуніверситету ім. Т.Г.Шевченка за спеціальністю “Радіофізика і електроніка” з 1970 по 1972 рр. служив у лавах Радянської Армії. Свою подальшу трудову діяльність Валентин Георгійович пов’язав з Київським політехнічним інститутом. У 1972–1975 рр. навчався тут в аспірантурі, в 1977 р. захистив кандидатську дисертацію, працював асистентом, доцентом, професором (атестат професора отримав у 1995 році) кафедри оптичних та оптико-електронних приладів. З 1994 р. В.Г. Колобродов очолює кафедру оптичних та оптико-електронних приладів. У 1997 р. захистив докт

орську дисертацію.

За ці роки опублікував понад 400 наукових праць, у т.ч. 9 підручників і навчальних посібників, 13 методичних посібників, 3 монографії. Отримав 40 авторських свідоцтв. Його підручники та монографії видані не лише в Україні, але й у Німеччині, Китаї. Підручник “Тепловізійні системи” рішенням Вченої ради НТУУ “КПІ” визнано кращим на конкурсі 2001 року. Підручник “Проектування тепловізійних і телевізійних систем спостереження», який побачив світ у цьому році, дістав високу оцінку фахівців оптико-електронного приладобудування і рекомендований до перекладу на російську мову.

На сьогодні проф. В.Г. Колобродов є провідним фахівцем у галузі теплобачення, інфрачервоної техніки, оптико-електронних систем спостереження, в т.ч. – космічного базування, метрології оптичних та оптико-електронних систем. Під його керівництвом виконано понад 50 науково-дослідних робіт, серед яких 12 за постановами ВПК СРСР, Кабінету Міністрів СРСР і України.

Валентин Георгійович підготував одного доктора технічних наук і 5 кандидатів. Він є науковим консультантом 3-х докторантів і науковим керівником 3-х аспірантів.

Слід зазначити, що з лекціями проф. В.Г. Колобродова знайомі не тільки вітчизняні студенти: протягом багатьох років він читав лекції в провідних університетах і науково-дослідних інститутах Китаю, Німеччини та Угорщини.

У 1998 р. проф. В.Г. Колобродов був нагороджений знаком “Відмінник освіти України”, в 2007 р. – знаком «Почесний працівник космічної галузі України», в 2007 р. йому присвоєно почесне звання «Заслужений професор НТУУ «КПІ».

В 2015 р. указом президента України йому присуджена Державна премія України в галузі науки і техніки.

 

Комаров Валерій Георіойвич народився 2 січня 1946 р. в с. Біловодськ  Ворошиловградської  обл.

З  11.1993 р. по 07.1995 р. - заступник генерального директора Національного космічного агентства України при КМ України.

З  07.1995 – 2009 рр.  перший заступник Генерального директора Національного космічного агентства України.
Заслужений машинобудівник України.
Державний службовець 3-го рангу.

 

Comments